Aký máte názor na operáciu štítnej žľazy?

Zodpovedané
12. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som počuť názor ohľadom operácie štítnej žľazy. Moja pani doktorka ma poslala na operáciu štítnej žľazy kvôli tomu, že mám Gravesovu-Basedowovu chorobu .Liečim sa na ňu cca 2 roky. Už som mala takmer dokonalé výsledky pri nastavení liekov na pol tabletky každý druhý deň.

Zrazu sa mi ale výsledky trošku pohoršili. Pani doktorka sa spýtala ,že či som nemala nejaký vážny stres alebo stresovú situáciu. A myslím.si, že.to mohlo byť aj kvôli tomu. Zvýšila mi tabletky a zase sa mi.to pekne upravuje. Oznámila mi však, že to sa bude stále vracať a že ma.odporúča na operáciu. Počula som, že sú aj iné metódy okrem.klasickej operácie. Ako napríklad liečba rádiojódom alebo laparoskopia.

Ako mám ďalej postupovať?

Veľmi by som sa chcela vyhnúť klasickej operácii, keďže som nepočula som ani moc dobré skúsenosti. A po vlastných skúsenostiach s operáciou mám dosť veľký strach.

Jedna známa mi poradila aj homeopatiu.

Mala.by som to skúsiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ako praktický lekár sa nemám právo vyjadriť, či sa máte, alebo nemáte dať operovať. Toto je na rozhodnutí endokrinológa.

Graves Basedowa je ochorenie, ktoré sa môže a nemusí prejavovať. U pacientov štítna žľaza v tomto prípade štandarde prestáva plniť svoju funkciu a následne podľa zváženia odborníkov, ktorí Vás vyšetria, sa pristupuje k liečbe.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková