Aký problém môže signalizovať tlak a pichľavá bolesť v konečníku?

Zodpovedané
15. sep 2022

Dobrý deň,

v posledných dňoch som si všimla určité tlaky v konečníku. Neviem to popísať, objavuje sa to iba počas nutkania na stolicu a vyprázdňovania. Včera som dostala MS a bolí to práve počas vyprázdňovania. Mám pocit, ako keby ma tam niečo pichalo.

O aký problém by mohlo ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

tlak v konečníku môže spôsobiť vnútorný hemoroid alebo trhlina v konečníku.

Ak sa to objavuje stále, tak je vhodné navštíviť proktológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková