Bolesť pri vpichu ihly do brucha. Mohla som si niečo poškodiť?

Zodpovedané
4. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pichám si Fraxiparin 0,4 -2x denne do brucha a už sa mi stalo, že párkrát ma vpich zabolel. Včera som si tak pichla, že tú bolesť neviem opísať. Oodpadla som na posteľ a rýchlo sa snažila vybrať ihlu. Nemohla si si ani pichnúť látku zo šialenej bolesti. Modrina sa mi neurobila vôbec, ale zalialo ma teplo v tvári. Dostala som teplotu 37,5°C a začalo má večer bolieť pod rebrom.

Mohla som si ihlou niečo poškodiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak ste pri vpichu pociťovala silnú bolesť, tak ste mohli pri aplikácii Fraxiparinu naraziť na povrchový nerv, a preto Vás to bolelo.

Pokiaľ nie je v okolí hmatná rezistencia, začervenanie kože alebo veľká modrina, tak si nemyslím, že by ste si mohli nejako ublížiť.

Ak by pretrvávala zvýšená telesná teplota, tak by ste mali navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková