Časté močenie 2 roky po pôrode. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
26. máj 2020

Dobrý deň,

som už 2 roky po pôrode. Vždy som mala problém s častým močením, ale nejako som to neriešila. Pripisovala som to k tomu, že som predsa po pôrode a telo sa potrebuje zotaviť.

Lenže asi posledných 6 mesiacov mám taký problém, že chodím už veľmi často aj keď nepijem veľa vody. Dosť ma to obmedzuje, pretože aj keď cestujeme niekam autom, tak asi po polhodine cesty autom už pociťujem, že potrebujem ísť na toaletu.

Niekedy ma pobolieva už aj močový mechúr.

Dá sa to nejako riešiť?

Pomôže mi gynekológ alebo iný odborný lekár?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v úvode treba vyšetriť moč na prítomnosť infekcie a následne je vhodné urologické vyšetrenie, pri ktorom sa vyšetrí činnosť močového mechúra.

Myslím si, že skôr Vám pomôže urológ ako gynekológ s uvedenými ťažkosťami.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková