Čo znamená diagnóza E07.8?

Zodpovedané
18. jan 2020

Dobrý deň,

v novembri som bola na ročnej prehliadke a ako diagnózu mám napísanú E07.8. Pani doktorka mi nič k tomu nepovedala. Hodnoty S -TSH mám 2,96.

Je to teda v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Vaša pani doktorka Vám v rámci prehliadky pravdepodobne kontrolovala hormóny štítnej žľazy.

A na to, aby to poisťovňa preplatila, tak k uvedenému parametru musí byť uvedená diagnóza, ktorá súvisí s daným parametrom, bez ohľadu na to, či uvedenú diagnózu máte alebo nie, inak by to nebolo v laboratóriu vyšetrené.

Hodnota TSH je v norme, preto Vám k tomu pani doktorka nič nepovedala.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková