Nízke hodnoty TSH

vaiana2002
24. aug 2023

Včera som písala za tu zníženú dávku euthyrox z 25 na polovicu no dnes som volala dr a vraj mám nízke hodnoty TSH iba 0,0015 myslite že sa to zlepší kontrolu mám 20.9 mám strach o bábätko 🥹 poradňa dopadla dobre podľa doktora je moje dieťatko v poriadku ale stresujem. Ďakujem za odpovede

majamat
24. aug 2023

@vaiana2002 preto ti znizila davku, elôbo mas vlemi nizke TSH.

pri nedostatocnej funkcii stitnej zlazy TSH stupa, nie klesa. podla toho co pises, ty si s tym uz mala problem predtym, cize nastala nerovnovaha a Euthyroxu a aj tvojho hormonu mas zrejme prvela, preto bolo potrebne znizit davku.

a neboj nic sa nestane. hormonalne zmeny, ktore dr potrebuje dosiahnut nedosiahne zo dna na den, chce to cas. preto staci o mesiac.

vaiana2002
autor
24. aug 2023

@majamat no vzala mi liek úplne nemám brat áno mala som už dávnejšie

Ďakujem za komentár 😇

majamat
24. aug 2023

@vaiana2002 aha, no aj tak je to v pohode.
neviem ci dr kontrolovala aj T4? ale pravdepodobne bolo vysoke. aj ked nie, da sa to usudzovat z toho vysledku TSH.

vaiana2002
autor
24. aug 2023

@majamat budem dôverovať lekárke snáď neohrozí moje bábätko ďakujem za rady ste milá 😇

majamat
24. aug 2023

@vaiana2002 urcite nie. ked sa najdu odchylky od normy, tak sa riesi liecba, castokrat tehulky cakaju este na vysetrenie, potom sa liecba zmeni a nez sa stabilizuju hodnoty, chvilu to trva.
toto nejde rychlo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre