Čo znamená, keď mám stále sťažené dýchanie, potím sa a mám vysoký tlak?

Zodpovedané
9. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Od minulého mesiaca sa liečim na panickú poruchu. Ráno beriem polovicu tabletky Serliftu 50 mg a Neurol 0,5.

Absolvovala som vyšetrenia ako EKG, echo, TK a EKG Holter - záver sínusová tachykardia bez arytmií. Ďalej CT a MRI mozgu, rtg pľúc, gynekologické vyšetrenie, ortopedické vyšetrenie, krvné testy, hormóny štítnej žľazy. Všetky vyšetrenia ok.

Môj stav sa stále zhoršuje.

Môže to byt aj napriek dobrým výsledkom niečo iné ako úzkosť alebo panická porucha?

Mám sťažené dýchanie, strašne sa potím a stále mi je zle. Tlak mi vyskakuje aj na 160/118, nedokážem normálne fungovať.

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže máte všetky vyšetrenia v poriadku, Vaše ťažkosti budú súvisieť najskôr s panickou poruchou.

Je vhodné konzultovať Vášho psychiatra ohľadom liečby. V niektorých prípadoch sa navyšuje dávka antidepresív.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková