Je potrebné brať 3 tabletky magnézia pri nízkom tlaku v 30. týždni?

Zodpovedané
10. jan 2022

Dobrý deň,

som v 30. týždni a beriem Magnerot tbl 3x denne. Tak mi kázal môj gynekológ. Problém je, že mávam problém s nízkym tlakom. Dnes som išla už odpadnúť, ešte ma manžel chytil. Tlak som mala 80/64, plus vysoký tep 94. Ale to mam stále ako som tehotná.

Doktor mi povedal, že magnézium znižuje tlak. Preto si mám dať pozor, aby som nepila napr. minerálnu vodu s jeho obsahom.

Je potrebné brať 3 tabletky denne magnézia pri tak nízkom tlaku?

Bývam často aj sama doma s 3,5 ročným synom a bojím sa, aby zase neprišlo tak nevoľno.

Ďakujem

Dobrý deň,

magnézium sa v tehotenstve berie, pretože zabraňuje predčasným kontrakciám. Ak však nemáte žiadne komplikácie v tehotenstve a nehrozí Vám predčasný pôrod, tak si myslím, že nie je potrebné brať až tri tabletky denne.

Magnézium naozaj znižuje krvný tlak. Preto ak máte stavy na odpadnutie, tak by som doporučila zredukovať dávku na 1 - 2 tabletky denne.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková