Je psychogénna teplota dôsledkom stresu?

Zodpovedané
18. apr 2022

Dobrý deň,

pred 3 dňami som zažila veľmi stresujúcu situáciu. Prišlo nadmerné búšenie srdca, bolesť a ťažoba na hrudi, tras tela, potenie. Po chvíli mi začala stúpať teplota na 37,6°C. Potom prišla neuveriteľná slabosť, vyčerpanie. Nevládala som držať oči otvorené. Striedavo som upadala do pár minútových spánkov. Teplota a sťažené dýchanie a búšenie srdca ma však stále drží - stále okolo 37 - 37,2°C.

Je to stále dôsledok stresu?

Ešte sa mi to nikdy nestalo.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, zvýšená teplota môže byť reakciou organizmu na akútnu stresovú situáciu. Váš zdravotný stav by sa mal upraviť spontánne.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková