Je tlak 147/100 už nebezpečný?

Zodpovedané
6. feb 2023

Dobrý deň,

merala som si tlak, mám ho 147/100 a pulz 116. Mám úzkosti a silné bolesti chrbta.

Je takýto tlak nebezpečný?

Mám navštíviť lekára?

Ďakujem

Dobrý deň,

tento krvný tlak je už zvýšený. Ak ho máte stále takto zvýšený, tak je potrebné navštíviť lekára. Ak je toto nameraná iba jedna hodnota a ostatne hodnoty sú pod 140/90, tak nie je potrebné hneď navštíviť lekára.

Je normálne, že ak si meriame tlak v strese, tak je mierne zvýšený. Krvný tlak je potrebné merať si v pokoji a trikrát po sebe. A následne urobiť z toho priemer.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková