Odpor k sladkému

barbie24
25. feb 2022

Ahojte baby skončila som 1.trimester a nejem vôbec sladké co sa týka ani cukor do čaju, hrozne mi vadia sladké vody mali ste to.niektorá že ste nejedla vôbec sladké, začali mi migrény môže byt stoho že mam málo cukru ? Ďakujem

zuzuliennka1
25. feb 2022

@barbie24 ano, ja, zato som mala brutalnu chut na slane a kysle (podla chute to sedelo aj na pohlavie, mame syna 🙂)
migreny som sice nemavala, ale nemozes to mat z nizsej hladiny horcika? mne gyn. odporucal pit castejsie neperlivu magnesiu mineralku

domireb
25. feb 2022

@barbie24 cukor do čaju,sladké vody nikdy nebola ani nie je vhodná forma stravovania, či tehotenstvo či nie. Ak si tlačila sladké každý deň a zrazu vôbec, tak môžeš mať migrénu, samozrejme, ale v normálnej strave je toľko cukru, že nepredpokladám,aby si mala tak nízku hladinu cukru v krvi. Ak si nie si istá, skús si zmerať, glukomer stojí 15 €, príp. zbehni na odber k lekárke. Ale ze ti nechutí sladké,je len dobre. Daj si občas niečo, nepreháňaj to a bábätku tým len pomôžeš.

luccija
25. feb 2022

@barbie24 v pečive, chlebe ovocí máš toľko cukru, že Ti nemôže chýbať.Migreny bývajú často aj z hormonálnych zmien

adrbat
25. feb 2022

@barbie24 môžu to byť aj hormonálne zmeny, iba piť veľa veľa vody - mne to pomáha. Ale ak si predtým jedavala sladké mohlo to byt aj pre telo sok keď si to prestala jesť. Ale ako ja som nikdy nesladila a ani sladké vody mi nikdy nechutili. Ňkedze nemôžem mlieko tak ani čokolády ani kekse nejem. Fungujem úplne v pohode. A aj tak mám tehu cukrovku 😂😂. Ale cukor - sacharidy sú všade - múka, ryža, zemiaky, nie len v sladkom ale aj v bežnej strave.

vahcaac
25. feb 2022

Ja som mala presne to isté, ale teraz v treťom trimestri jem sladké aj za prvý trimester 😂 idem mat chlapca, tak uvidis či ti vyjde pohlavie podľa chutí

zuzana9393
25. feb 2022

Och ja ti to normalne zavidim 😅 ja na ranajky sladku ovsennu kasu, na obed makove slize, na veceru puding a este pomedzi to zobem cokoladu 🤐 neni dna aby som nemala sladke. Na to Vam baby co pomohlo? Zacinam sa bat, ze ma muz bude musiet do porodnice len odgulat 🤦‍♀️

barbie24
autor
25. feb 2022

@vahcaac no ja si tiež myslím že chlapec a to mam 2 😅a som tehotná po 10 rokoch chceme veľmi dievčatko 😉ale podla tohto viem že bude chlapec no a tehotenstvo mam iné hrozne nevoľnosti som mala do 13 týždňa a teraz ako končím 14 tt trocha to je lepšie

barbie24
autor
25. feb 2022

@zuzana9393 no ja mam zase to že nemam chute 🤣nechápem tomu nejem nič mastne ani také klobasky, slaninky a tak len úplne hlúposti syry,kuracie prsia a nič mastne a zase mam to že mi vadi trocha sladká žuvačka 🤣a sladké? Ked idem do obchodu ani sa nato nepozriem preto viem že bude chlapček 🙄ale nech sme zdravý ale čudné tehotenstvo 🤣do 3 mesiaca extrémne nevoľnosti ale ako tak jem 😆

barbie24
autor
25. feb 2022

@adrbat no nejedla som ani pred tehu sladkosti ale ako počúvam od tehuliek že majú chute a tlačia sladkým asi som iná 🤣alebo to možno pride ? 🤣neviem a mne ani kyslé ani slané nič ale som rada že nemam tie extrémne nevoľnosti ako som mala od 7 tt do 3 mesiaca🙂a ževraj baby ktoré jedia sladké čakajú babu tak neviem 🤔

adrbat
25. feb 2022

@barbie24 Ja som tiež nemavala chute jedla som tak ako predtým. Ale veru na com som bola závislá celý december boli mandarínky 🤤 - u mna platilo kyslé chlapec 🙂 . Nevoľnosti sú veru najhoršie, ale že niekomu sa to v 3. trimestri aj vrátilo 🤦🏽‍♀️.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre