Pribrala som 22 kg a mám zvýšený cukor

samara9
26. mar 2014

Ahojte dievčatá, chcem sa opýtať, bola som na teste na cukrovku, pred vypitom 5,7 a po dvoch hodinach 8.1, bolo mi povedané, že zvýšené ale ze to je ok, môj problém je ze pribrala som uz 22kg neprejedám sa jem vela zeleniny, sem tam ovocie, ak pecivo tak celozrnne aj to iba raz za cas, kuracie maso, zemiaky a cestoviny len vynimocne a sladkosti vôbec, aj napriek tomu moja vaha leti zavratne hore, hockedy nepriberam dva tyzdne nic a potom sa postavim na vahu a za den 1,5kg hore, môze to mat suvis s tym cukrom? :(((( ked som citala ze sa kvoli tomu rodia velke deti a neviem co je mi do placu, naposledy som mala sono v 21tt a tam bolo babo dokonca este mensie o 9 dni

ivetlo
26. mar 2014

Len sa nestresuj. Ten cukor asi v tom až tak nebude. Tvoje telo môže zadržiavat vodu a preto môžeš tak priberat. Ja som pri malom nabrala 24kg a 6týždňov po pôrode som mala už len 3kg na sebe. A to chuda som neni.
Ak ti opuchaju nohy a ruky tak to bude aj voda. Tes sa na babo a keď si si neni istá tak sa spýtaj gynek.

kiwi82
26. mar 2014

@samara9 ahoj, mne robili test na cukrovku už v 14 tt, lebo som predtým mala trochu zvýšené hodnoty. na lačno som mala 5,2 po vypití glukozy po dvoch hodinách 7,2. bolo to ešte v norme ale dr. povedal, že ak by som mala 7,6 alebo 7,8 už neviem presne, tak, že ma pošle na diabetologiu. tak neviem moja a bola si na lačno? skús sa ešte opýtať aj obovdného doktora, či je to ešte v norme, ved ak by si aj išla na diabetologiu, tak ta len vyšetria a povedia, že čo dalej. držím prsty a neboj už o pár týždňov sa budeš tešiť z krásneho zdravého bábatka.

jul11
26. mar 2014

@samara9 cukor som mala v pohode a jedla som v norme,lepsie povedane prve mesiace som nic nejedla,kedze som zvracala a kazdy mesiac som pribrala 3kg. a zrazu ku koncu,kedz babo najviac pribera som priberala tak 1kg mesacne.doteraz je to rpe mna zahada. kazde telo a tehu je ine,neriesim. ak budes mat ten cukor ok,tak uz ti neostava nic ine len sa s tym zmierit. tiez som trochu zavidela tym maminkam,ktorym len brusko vyslo a nic.ale co uz

piacere
26. mar 2014

@samara9 ak by cukor nebol ok, lekár ťa len tak nenechá a máš diétu. Ja som mala po vypití 7,4 a tiež vraj ok. Pribrala som 18kg, celé telo bolo veľké, mala som pocit, že som jak rochňa a nabrala tuk aj v ušných lalôčikoch.... nakoniec to bola z väčšej časti voda, pretože z 18kg v pôrodnici ostalo 14kg... a malý mal "len" 2800g 🙂

bianca
26. mar 2014

@samara9 nie cukor,ale voda.Treba si strazit tlak a obmedit sol.

palomka
26. mar 2014

ja som nemala tehotensku cukrovku a mala som aj tak velke deti 😀 (4kg a 4,7kg prirodzene)
nestresuuuuj, urcite je to voda 😉

lucka127
26. mar 2014

@samara9 to nebude cukrom mozes zadrziavat vodu skus ananas alebo 100% dzus z neho poriedit, zlatko enstresuj niekto tak proste pribera v tehu mam ti anpisat moje cisla?
1 tehu + 31kg pri SAmkovi by som nie ze jedla ale zrala vsetko piate cez 9 te v zivote som take hnusne veci enjedla ako pri nom 😀 samy fast food, bagety, cipsy to ja bezne takieto nic nejem:D:D
2 dcerka + 16 kg to bolo tehu po tehu sla som rodit ako 100kg.
sampozrejme po odstaveni som to dala dole na 65
3 tehu + 23 kg zase chlapec nejedla som vela neprejedala sa proste mi to slo rodila som v 37tt kebyze nosim dlhsie to by bolo zas cislo..odmakala som aj teito kila..
4 tehu teraz som 18 tt a mam + 13 kg ako neni o com zas to bude krasne cislo tiez sa neprejedam,ale zial byva mi zle tak pijem kolu je to jedine co mi robi dobre a odburava kyslost v ustach... drzim palceky nestresuj tie kila dame dole😉hlavne aby ste zdrave boli a 8,1 je u tehul v norme 😉niektore proste takto priberame..a presne tiez som mala tazsich dorbcov a podla mier toto stvrte nebude o nic pozadu skor naopak zase:D 1 mal 4040g, 2 3880g, 3.3610:D

mamickavierocka
26. mar 2014

Ahoj Samara 9
Ja som bola tiež na tej vodičke kde zistovali či mám cukrovku alebo nie no a na lačno som mala hodnotu 3,5 a po dvoch hodinách som mala 8 a hneď ma gynekolog poslal k diabetologicke že ma musia sledovať. Pani doktorka mi povedala čo všetko sa môže stať ako môžem mať veľké bábo a podobne. Teraz si musím merať cuktor vždy pred a po jedle. Ja som v 32 týždni a cukor mi skáče už zo všetkého čo zjem tak som si prestala robiť stoho veľkú hlavu. To že si pribrala 22 kíl nevadí môžeš mať veľa plodovej vody nemusí to hned súvisieť s cukrom. Ja podla doktorov trpím tehotenskov cukrovkou a pribrala som zatial iba 12 kíl to je individuálne. A to už čakám druhé bábo a pri prvej som cuktrovku vôbec nemala.
Nemusíš sa báť keby nebolo niečo v poriadku doktor by to určite riešil. Nerob si s toho veľkú hlavu tak ako teraz priberáš tak po pôrode aj schudneš :D

hastr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mattkapd
11. apr 2022

@samara9 myslim ze doktor bude toto vediet lepsie ako zeny na MK ja som mala hodnotu cez 11 na teste a skoncila som len na diete.. Sranda ale cukrovka neni hlavne kvoli babatku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre