Mám nízke železo, slabosť nôh a dvojité videnie. O aký problém ide?

Zodpovedané
6. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Neustále mám problém s nízkym železom, mám slabosť nôh a už aj dvojmo vidím niekedy.

Lekár mi stále predpisuje B12 injekčne + teraz aj kyselinu listovú. Bez zmien. Trvá to už cez 2 roky. Na odborné vyšetrenie ma nikde nechce poslať.

Jedine som mala vyšetrený hormonálny profil, ktorý bol v poriadku.Taktiež u gynekologičky je všetko v poriadku. Toho času som už v takom stave, že ledva prejdem pár schodov a sledujem obrubníky.

Je postup lekára správny?

Čo mi môže byť?

Kde by som mala ísť?

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

Dobrý deň,

nedovolím si hodnotiť správnosť postupu liečby iného lekára, nie je to v mojej kompetencii.

Ak opakovane trpíte na anémiu, ktorej príčinou je nedostatok vitamínu B12, tak by bolo vhodné ešte doplniť gastrofibroskopické vyšetrenie.

Ďalej podľa výsledkov aj hematologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková