Manžel máva desivé sny. Kričí a hádže veci okolo seba. Ako mu pomôžem?

Zodpovedané
2. okt 2019

Dobrý deň,

rada by som sa opýtala na manželov problém. Pomerne často sa v noci budí v strachu, že nám niekto chodí po spálni, po dome, alebo, že sa mi niečo stalo. Sú to stavy, keď kričí, vzlyká, hádže veci okolo seba. Ráno si to nepamätá.

Bojím sa o neho a ako to naberá na intenzite, začínam sa báť aj o ostatných.

Máme štvorročného syna. Ak by v noci prišiel k posteli, bojím sa, či mu manžel v úľaku aj neublíži.

Manžel sa tým nechce veľmi zaoberať a verí, že to prejde samé. Ja už moc nie. Uvedomujem si, že to je spôsobené aj stresom a snažím sa, aby bol v kľude a oddýchnutý, ale v práci sa to veľmi nedá.

Ako mu môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že uvedené ťažkosti môžu byť spôsobené nadmerným stresom a únavou.

V úvode by som vyskúšala dlhodobo užívať horčík (napr.Magnosolv) a pred spaním vyskúšať preparáty s obsahom valeriány lekárskej.

Je to bylina, ktorá zlepšuje spánok(napr.Baldriparan).

Ak by sa uvedené problémy nezlepšili, tak by som odporučila psychologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková