Môžu byť laxatíva pri týždňovej zápche nebezpečné?

Zodpovedané
3. aug 2022

Dobrý deň,

mám problém so zápchou, už vyše týždňa. Poskúšal som už kadečo a nepomohlo. Okrem návštevy lekára mi už zostáva len skúsiť nejaké preháňadlo, no obávam sa, aby to nedopadlo zle, keďže môj problém pretrváva už relatívne dlho.

Môže to byť nebezpečné, užiť laxatívum?

Zápchu som mal za posledné mesiace párkrát, vždy to prešlo samo po pár dňoch.

Ďakujem

Dobrý deň,

jednorazové použitie laxatíva nepredstavuje pre vás hrozbu.

Ak trpíte zápchou, tak je najprv potrebné upraviť stravu, ktorá by mala obsahovať veľa tekutín a netreba zabúdať na pitný režim.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková