Môžu sa počas liečby chlamýdií meniť lieky?

Zodpovedané
27. apr 2021

Dobrý deň,

v januári som prekonala Covid-19. Bol dosť ťažký, ale v pohode som sa s toho dostala. O 2 týždne po som pociťovala to isté ako pri Covide - bolesť hrdla svaly slabosť. Asi pocovidové stavy, ale trvalo to dosť dlho, tak som zašla za lekárkou.

Z odberov mi zistila chlamýdie a dala mi antibiotiká Doxyhexal. Beriem ho už 3. týždeň. Doteraz to bolo super, bolesti prešli. Teraz zase pociťujem bolesť hrdla a pálenie svalov ako na začiatku.

Môže mi lekár zmeniť lieky?

Ako ďalej postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie každá bolesť hrdla vyžaduje liečbu antibiotikami, preto by ste mali navštíviť Vášho lekára, ktorý zhodnotí, či je vôbec potrebná liečba antibiotikami.

Bolesti svalov a bolesť hrdla môžu byť prejavom vírusovej infekcie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková