Po prekonaní Covidu-19 som stále chorá, unavená a vyčerpaná. Ako si môžem pomôcť?

Zodpovedané
30. mar 2022

Dobrý deň,

na začiatku januára 2022 som prekonala Covid-19 s horším priebehom. Zdravo som sa začala cítiť až po 3 týždňoch. Odvtedy som s menšími prestávkami prakticky stále chorá. Syn prinesie niečo zo škôlky a hneď to mám aj ja. Dlho sa z každej virózy dostávam.

Je to už aj psychicky únavné, byt stále doma zavretá. Fyzicky som úplne vyčerpaná. Máme ešte 9 mesačnú dcérku, takže nejaké vyležanie choroby sa moc praktizovať nedá.

Ako si môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

niektorí pacienti po Covide-19 sú náchylnejší na infekcie. Vhodné je podporiť imunitu výživovými doplnkami, teda napr. vitamín C, zinok, vitamín D, betaglukány. Ak aj napriek podpornej liečbe pretrvajú často infekcie dýchacích ciest, tak by malo byť doplnené alergologické vyšetrenie za účelom vyšetrenia imunitného systému.

Pri častých infekciách Vám môže ešte Váš lekár predpísať Bronchovaxom. Ide o imunoterapiu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková