Prečo mi ide krv z konečníka?

Zodpovedané
4. apr 2019

Dobrý deň,

v novembri 2017, v novembri 2018 a v januári 2019 som mala fissuru. Mala som jemné krvácanie po stolici, ale k tomu veľké bolesti, štípanie či už po stolici alebo pri sprchovaní konečníka.

Pred týždňom som bola na wc na malej potrebe a vždy si priložím papier aj na konečník. Bola tam krv. O 2 hodinky nato som išla na veľkú potrebu a nemala som na papieri ani krv, ani bolesti pri stolici a ani štípanie pri následnom sprchovaní konečníka. Tak som to ďalej neriešila.
Včera poobede a dnes ráno sa mi stalo to isté. Stolica bez bolesti, bez štípania a následná sprcha. Opäť bez bolesti, bez štípania a dokonca nepociťujem ani svrbenie. Len mi ide pri tlaku krv z konečníka.

Čo mi je?

Ďakujem

Dobrý deň,

prítomnosť krvi v stolici má viacero príčin. Ak sa jedná o problém v dolnej časti hrubého čreva, krv je jasnej farby. Ak je príčina v hornej časti tráviaceho traktu, tak stolica býva čierna, dechtová a mazľavá.

Na základe Vami uvedenými ťažkosťami predpokladám, že krv je jasnočervená. Príčinou môžu byť hemoroidy, vnútorné alebo vonkajšie.
K ďalším možným príčinám patrí karcinóm hrubého čreva, zápalové ochorenia čreva, polypy alebo divertikle na hrubom čreve.

Ak má pacient prítomnú krv v stolici, je potrebné realizovať kolonoskopické vyšetrenie, aby sa presne našiel zdroj krvácania, preto by ste mali navštíviť Vášho lekára, ktorý Vás vyšetrí a odošle k špecialistovi.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková