Prečo sa mi tvorí bolestivé akné?

Zodpovedané
16. feb 2022

Dobrý deň,

posledné 4 mesiace sa mi občas vytvorí akné, ktoré je bolestivé, červené a nedá sa vytlačiť. Vytvára sa mi hlavne na spodnej sánke a čele. Na čele chvalabohu zmizlo, no na sánke mi to nezmizne. Zmizne začervenanie aj bolesť, ale po akné ostane ako keby hrčka. Keď ju stláčam, tak je tvrdá.

O aký problém ide?

Čo mám používať na čistenie pleti?

Môže to súvisieť s tým, že som začala pracovať v strojárňach?

Ďakujem

Dobrý deň,

akné môže súvisieť aj s tým, že máte novú prácu - prašné prostredie.

Vyrážky v oblasti brady môžu súvisieť aj s infekciou Helicobakter pylori, preto je vhodné vyšetriť stolicu na prítomnosť antigénu H. pylori.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková