Som tehotná a mám vyrážky. Čo mi môže byť?

Zodpovedané
23. apr 2019

Dobrý deň,

som v 26. týždni tehotenstva a mám na jednej strane tela vyrážky a cítim svrbenie.

Čo mi môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo Vašom prípade je dôležité odsledovanie vyrážok, pretože môže ísť aj o pásový opar.

Pri pásovom opare je na začiatku ochorenia červená koža, kde sa neskôr objavia pľuzgieriky naplnené žltkastou tekutinou.

Herpes zoster (pásový opar) je takmer vždy jednostranný a bolestivý. Svrbenie kože a vyrážky sú ďalej často prejavom alergickej reakcie.

Na presné určenie diagnózy je teda potrebné odborné vyšetrenie u dermatológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková