Vyrážky a svrbenie

nikinikiniki8
25. aug 2023

Ahojte baby možno niektorá budete mať skúsenosť.. po tehotenstve mi zostala taká vec že v istom obdobi ma strašne svrbí nejaká časť tela, momentálne sú to nohy, v tehotenstve to bolo hocičo…. A spravia sa mi aj také vyrážky prikladám fotku… je to fakt neznesiteľne svrbenie a teraz cez leto je to aj skarede na nohách… nieje to po ničom čo by som si vedela odsledovať že napríklad po pobyte na slnku alebo tak vôbec.. a po nejakom čase to prejde, aj doskrabane sa zahojí a chvíľu je kľud a potom zasa dokola… v tehotenstve mi kvôli tomu v nemocnici brali aj krv ale na kramaroch je každému všetko jedno takže koniec koncom ani sa noc nezistilo. Máte niekto skúsenosť že čo to môže byt slebo čo na to? 🙏 dakujem

lilizzachy
25. aug 2023

Nemáš na niečo alergiu? Skočila by som na kozne. Skús ešte vymeniť prací prášok ja napríklad neznesiem Ariel svrbelo ma z neho celé telo. Dačo mi tam vadí. A aviváž tiež vynechaj. Mne to príde že ťa niečo dráždi, len treba zistiť čo.

nikinikiniki8
autor
25. aug 2023

@lilizzachy keby ma nieco také dráždila tak by to bolo aj inde či? Vies že nielen takto na nohách napríklad, neviem…
Dneska som si už hovorila že by som išla na to kožné len s tými termínmi je to také že dovtedy kým dostanem termin ma to aj znova prejde a môžem akurát fotku ukázať :/..

laurikalalinka
25. aug 2023

@nikinikiniki8 mne sa také urobilo nedávno,nikdy som nemala,od tepla,dávam Fenistil gél,pomáha

nikinikiniki8
autor
25. aug 2023

@laurikalalinka mne nepomáha… jedine čo na chvíľu pomôže je Alpa aspoň to chladí ale rýchlo to prejde. Ešte som skusala aloe vera gél ešte naschval z chladničky aby to bolo studené ale nic..

domiklik
26. aug 2023

@nikinikiniki8 no co tak ukážeš fotku, lebo toto moze byt veľa veci, jedlo, slnko, potenie, histaminova intolerancia, alergie, pripadne kombinácia... Potrebuješ testy na potravinové intolerancie, krvne testy atď. Určite nejaký kožný lekár vyhadzuje časenky... Na úľavu od svrbenie Fenistil, zodac

domiklik
26. aug 2023

@nikinikiniki8 nedávaj si na to alpu, to je alkohol a ten ti ešte viac môže po dráždiť kožu, neviem ci to je aj suché, ak hej treba to premastit niečím hypoalergennym z lekarne, lipobase napr... Osobne by som skúsila Holtov krem, stojí 3 eura a často je dosť efektívny pri liecbe suchého ekzému... Toto sú len dočasne riešenia, vážne chod k tomu doktorovi, ak sa to pravidelne opakuje potrebuješ liečbu... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre