Som v strese, bývam unavaná a mám zapálené oči. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
31. okt 2019

Dobrý večer,

mám 34 rokov a mám 3 deti (6 r. 9 m; 4 r. 2 m. a 9 mes.). Som v neustálom strese. Manžel je momentálne na mesiac mimo domu kvôli práci a na deti som sama.

Od posledného pôrodu neužívam žiadne lieky. Iba vitamín C. V tehotenstve som užívala kyselinu listovú a železo.

Deti sú každú chvíľu choré. A to buď postupne, alebo všetci naraz. Mávajú soplíky, kašeľ, virózy. Keďže nemá s nimi kto byť, nechám si poradiť v lekárni.

Kojím, jem ovocie a zeleninu. V poslednom čase som však moc unavená, mávam zapálené oči, vypadávajú mi vlasy, krvácajú mi ďasna a pobolieva ma v krku.

Lieky z lekárne mi pomôžu len na chvíľu.

Mala by som užívať nejaké vitamíny?

Včera som si bola dať skontrolovať krv a o 3 týždne idem na preventívnu prehliadku.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám boli robené krvné testy v rámci preventívnej prehliadky, tak podľa krvného obrazu sa zistí, či náhodou v krvi nie je prítomná anémia - chudokrvnosť, ktorá by mohla spôsobovať únavu.

U detí sa respiračné infekcie objavujú pomerne často, pretože ich imunitný systém sa stretáva s novými infekčnými agensmi.

Na zlepšenie imunitného systému by som odporučila pokračovať v užívaní vitamínu C, k tomu pridať Imunoglukán a Zinkorot (aspoň 2x denne). Zinkorot obsahuje zinok, ktorý chráni naše dýchacie cesty a zabraňuje preniknutiu vírusov dovnútra buniek.

Ak je Vaša strava pestrá a stravou prijímate dostatok zeleniny a ovocia, tak si myslím, že je to postačujúce pre náš organizmus.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková