Z čoho ma môže bolieť pokožka hlavy?

Zodpovedané
19. nov 2022

Dobrý deň,

približne od utorka pociťujem bolesť pokožky hlavy na ľavej prednej strane. Mám tam aj zopár hnisavých vyrážok. Mám pocit ako keby ma z toho boleli už aj vlasy. Cítim to pri česaní, ležaní na boku, keď zdvihnem obočie.

Skúšala som čajovníkový olej, ale žiadna úľava. Včera som si na ľavej strane pred uchom nahmatala bolestivú hrču. Neviem či sú aj tam uzliny a bolestivú uzlinu pod sánkou.

Môže to súvisieť s pokožkou na hlave, alebo je to len náhoda?

Ako postupovať pri boľavej pokožke hlavy?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa popisu ťažkostí môže ísť o pásový opar - herpes zoster. Nález by ste mali ukázať Vášmu lekárovi.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková