Ako postupovať, aby synček začal počas odstavenia od prsníka v noci riadne spať?

Zodpovedané
3. jún 2022

Dobrý deň,

syn bude mať 11 mesiacov a pomaly uvažujem nad odstavením od dojčenia. Cez deň už nedojčím vôbec a ani na uspávanie - dostáva UM. V noci sa však inak ako na prsníku neupokojí. Toho sa dosť bojím.

Čo mám robiť, keď už nechcem vôbec dojčiť?

Keď mu ponúkam cumlík, zahodí ho preč.

Ako postupovať, aby synček začal v noci riadne spať?

Ďakujem

Dobrý deň,

k tejto téme na obmedzenie a úplne odstavenie od dojčenia aj s postupom mám k dispozícií ebook s podporou či bez podpory. Tých možností je viac.

V prvom rade je dobré zaradiť akúkoľvek novú spánkovú asociáciu k aktuálnemu uspávaniu. Cumlík by som už určite nedávala a neučila na cumlík. Predídete tak zbytočnému odúčaniu.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo