Dostavia sa ešte silné bolesti po vytrhnutí osmičky?

Zodpovedané
23. nov 2018

Dobrý deň,

včera mi o 22 hodine vytrhli osmičku kvôli silnej bolesti, ktorá mi vystrelovala do ucha, spánku a celkovo do celej polky tváre.

Myslela som si, že ide o trojklanný nerv. Keďže som tehotná a nerobili mi rtg u zubára, tak dúfam, že to bolo príčinou mojich niekoľkodňových ukrutných bolestí.
Mometálne to mám ešte trochu opuchnute a citlivé, pociťujem slabú bolesť. Injekciu s lokálnou anestézou som dostala večer o 22 hodine.

Mám čakať, že sa ešte bolesti po vytrhnutí dostavia a zhorší sa to?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Po odznení lokálnej anestézie budete ešte nejakú dobu pociťovať citlivosť/slabú bolesť v mieste extrakčnej rany, nakoľko rana sa hojí zápalom.
Postupujte podľa pokynov vášho zubného lekára - t.j. do rany si nechoďte jazykom, nevymývajte ju, aby sa krvná zrazenina neuvoľnila, vyhýbajte sa mliečnym výrobkom, nefajčite, zvonku prikladajte vrecko s ľadom pre zmiernenie opuchu (len prvých 24hod).
Približne 12 hodín po vytrhnutí môžete začať jemne preplachovať ústa vlažným bylinkovým roztokom alebo antibakteriálnou ústnou vodou, oblasť sedmičky vedľa extrakčnej rany čistite veľmi jemne. Niekoľko dní uprednostňujte kašovitú stravu. Hojenie bude trvať približne 2 týždne. Jemný zápach je bežný. Silné bolesti sa môžu objaviť, ak hojenie neprebehne, ako by malo a krvná zrazenina sa rozpadne. Vtedy je nevyhnutné opäť navštíviť vášho zubného lekára, aby ranu ošetril.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská