Mám vysokú kazivosť zubov. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
25. okt 2019

Dobrý deň,

od detstva mám vysokú kazivosť zubov i napriek tomu, že si ich umývam ráno aj večer. Dodržiavam správnu hygienu a aj techniku umývania zubov. Vraj to nemôže byť dedičné.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam cielenú remineralizáciu v zubolekárskej ambulancii.Používa sa na to ochranný lak s vysokým obsahom fluoridu, napríklad Fluor Protector.

Zubný lekár vám ho nanesie na problematické miesta, lak zatečie do všetkých záhybov povrchu skloviny a fluorid, ktorý prenikne do hlbších vrstiev skloviny, obmedzí stratu minerálnych látok a podporí opätovnú mineralizáciu.

Lak nesfarbuje zuby, nakoľko je priesvitný. Tiež je vhodný na citlivé odhalené krčky, kde upcháva kanáliky a tým znižuje citlivosť na studené.

Ďalej odporúčam používanie ústnej vody s obsahom chlorhexidínu, ktorý cielene pôsobí na škodlivé baktérie v dutine ústnej a znižuje ich obsah. Sú to práve tie baktérie, ktoré spôsobujú tvorbu bakteriálneho povlaku a vznik kazov.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská