Ako dosiahnuť, aby som mala biele zuby?

Zodpovedané
1. dec 2018

Dobrý deň,

prosím o radu. Za 2 týždne mi budú dávať strojček. Zuby si čistím pravidelne, ale stále sú žlté. Ako dosiahnuť, aby boli belšie?

Ďakujem za radu

Dobrý deň,

Odporúčam absolvovať profesionálnu dentálnu hygienu na dokonalé odstránenie povlakov a pigmentov zo zubov.

Ak to bude u Vás možné, vzhľadom na stav ďasien a niektoré celkové ochorenia, nechajte si zuby vypieskovať, čím sa odstráni zafarbenie na povrchu skloviny. Uvidíte, aká bude výsledná farba a či sa Vám budú zuby naďalej javiť zažltnuté.

Dentálna hygienička sa s Vami pozhovára o stravovacích návykoch aj technike čistenia, čo môže pomôcť obmedziť tvorbu žltého povlaku do budúcna. Zároveň (za predpokladu, že si dávate na zuby v rámci liečby strojčekom nalepiť zámky) sa poraďte o špecifickej technike čistenia okolo zámkov a drôtika, a tiež si naplánujte pravidelné kontroly a čistenie.

Bezchybná ústna hygiena je pri liečbe strojčekom nevyhnutná, aby sa vám zuby neodvápňovali/nekazili a ďasná neopúchali/nekrvácali.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská