Ako vybrať sonickú zubnú kefku?

Zodpovedané
30. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť pri výbere sonickej zubnej kefky.

Pozerala som Curaprox a aj Philips. Nebránim sa ani iným overeným značkám s cenou do 100 eur. Curaprox nemá senzor tlaku.

Je senzor tlaku dobrá vec?

A ak by sme používali celá rodina, stačí meniť nadstavce, alebo radšej kúpiť 2 telá v sade?

Ďakujem

Dobrý deň,

senzor tlaku majú zabudované najmä oscilačno-rotačné elektrické zubné kefky. Teda také, ktorým sa hlavica otáča a vy ju na zub len prikladáte.

Je to z dôvodu toho, že štetinky kefky sa hýbu stále rovnakou rýchlosťou a pri silnejšom tlaku by mohlo dôjsť k poraneniu ústnej dutiny - k porezaniu ďasien, alebo k narušeniu tenkej vrstvy skloviny v oblasti krčka zuba.

Sonické kefky sa síce chvejú, ale ich štetinky sa nehýbu, pohyb musíte vykonávať vy, je preto kontrolovanejší a tlak o zub nie je tak dôležitý. Čo sa týka používania jedného "tela" kefky pre celú rodinu, nevidím v tom problém. Dôležité je, aby ste mali nadstavce odlíšené farbou alebo typom, aby nedošlo k ich pomýleniu a spoločnému používaniu viacerými členmi rodiny.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská