Aký prípravok je vhodný na odhalený koreň na zuboch?

Zodpovedané
30. máj 2019

Dobrý deň,

mám odhalený koreň na dvoch zuboch a moja zubárka mi to nechala tak. Mám si dávať Elmex gél, ale mňa to stále pobolieva.

Poradíte mi inú liečbu, keď mám aj paradentózu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

odporúčala by som použitie znecitlivujúceho zubného laku s obsahom fluoridov (napr. Profluorid Varnish), ktorý vám zubný lekár nanesie v tenkej vrstvičke na sklovinu alebo zubovinu citlivých povrchov zubov a ich koreňov. Lak je určený na liečbu zubov s vysokou citlivosťou na studené podnety, kedy spôsobí upchanie otvorených chodbičiek v zubovine, čím sa v nich zabráni dráždeniu nervových zakončení.

Podmienkou pre použitie je, že zub musí byť pred "nalakovaním" zbavený zubného kameňa a bakteriálnych povlakov. Po "lakovaní" sa musíte vyhnúť tvrdej strave, alkoholu a čisteniu zubov počas 4 hodín.

Nanášanie laku treba v pravidelných intervaloch opakovať, nakoľko sa lak čistením zubov v priebehu pár mesiacov postupne odstráni.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská