Môžem použiť propolisovú tinktúru po vytrhnutí zubu múdrosti?

Zodpovedané
26. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. 24.5.2019 mi okolo druhej vytiahli 38čku. Na bolesť si dávam Valetol.

Zub bol zdravý, ale museli narezať ďasno, aby ho mohli vytiahnuť. Mám dva stehy.

Môžem si dať zajtra propolisovú tinktúru?

Vypadnú mi stehy?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak máte s propolisom dobrú osobnú skúsenosť pri hojení rán v ústnej dutine, môžete tinktúru od 24 hodín po zákroku použiť. Ale iba za predpokladu, že ju nebudete dávať priamo do rany, aby ste nerozrušili tvoriacu sa krvnú zrazeninu, ktorá je základom pre správne hojenie a obnovu kosti v prázdno kostnom lôžku.

Štandardne sa odporúča vlažný repíkový alebo šalviový odvar, alebo ústna voda s obsahom 0,20% chlorhexidínu, pričom opäť platí, že rana sa nemá aktívne vyplachovať, len ústa sa majú prepláchnuť.

Ak vám nedali vstrebatelné stehy, o 7-10dní sa dostavte k vášmu zubnému lekárovi na výber stehov.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská