Propolisová tinktúra v tehotenstve

jessinocka
8. jan 2014

Ahojte, vie niekto, ci sa moze kloktat propolisovou tinkturou v tehotenstve? Na nete som nasla rozne informacie, niektore stranky hovoria ze ano, lebo ide o prirodny produkt. Ine hovoria, ze nie kvoli obsahu alkoholu a moznej alergii. Alergiu nemam, lebo tuto tinkturu som pouzivala aj pred tehotenstvom a co sa tyka alkoholu, na kloktanie sa rozpusta 1 cajova lyzicka tinktury na dcl vody a iba sa to klokta, cize nepije. Uz ma dlhsie boli hrdlo, homeopatika a ani slana voda nepomahaju a viem, ze toto by urcite pomohlo. Mate niektora s tym skusenosti? Alebo odborne info?

veva123
8. jan 2014

@jessinocka v pohode ju kloktaj, nic sa ti nestane, co sa tyka alkoholu, ved ju nebudes pit, tak si myslim, ze to je v pohode 😉 ja som pouzivala v tehotenstve len propolisovu tinkturu na kloktanie a vsetko je OK.

sandra86
8. jan 2014

@jessinocka mna boli uz 3 tyzdne, tiez som ju kloktala ale neprestalo a nic nezabera :(

jessinocka
autor
8. jan 2014

@veva123 super, dakujem 🙂 potesila si ma.

amelie123
8. jan 2014

@jessinocka mne v tehu na hrdlo velmi pomohlo toto:stava z polovice citrona, tri lyzicky medu, zaliat vriacou vodou. dobre to chuti a pomohlo. trapila som sa pred tym asi tri tyzdne, brala homeopatika, spala so salom...... az toto pomohlo.

jessinocka
autor
8. jan 2014

@sandra86 musis si zohnat nejaku origos od vcelara a kloktat aj kazde 2 hodinya za 24 hod by si uz mala citit zlepsenie. Ja som si raz skusila kupit tinkturu v lekarni, ale s tou originalnou sa to nedalo porovnat, uplne ina chut a vobec nepomahalo. Tinktura je tiez super na herpesy, ked zacina prve palenie a hned sa miesto zacne potierat, tak sa herpes vobec neurobi - s tym mam dlhorocne skusenosti 🙂

sandra86
8. jan 2014

@jessinocka no lebo ja mam z lekarne, tak asi v tom to bude 🙂 diky

betati
8. jan 2014

@jessinocka kľudne môžeš kloktať a ak tá tinktúra, ktorú máš je aj na vnútorne užívanie, tak to môžeš aj vypiť. Predsa lyžička alkoholu Ti neuškodí. Nakvapkaj si to do teplého čaju, nechaj alkohol vyprchať a užívaj propolis aj vnútorne.
Ak Ťa bolí hrdlo, tak bacily máš aj v tele a nestačí sa liečiť lokálne.
Ja osobne pouźívam propolis v tabletkách, kde jedna tabletka obsahuje 500 mg propolisu. Podľa mňa je to najsilnejšie prírodne antibiotikum na svete.
Ak vieš, že nie si alergická, nemusíš sa báť 🙂 Radšej propolis ako chemické antibiotiká!

popoluska1976
25. feb 2016

@amelie123 a to si kloktala ci pila?

amelie123
25. feb 2016

@popoluska1976 normalne pila, mne to aj chutilo🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre