Môžu sa trhať dva zuby naraz?

Zodpovedané
23. feb 2019

Dobrý deň,

chcem sa informovať ohľadom vytrhnutia zubu múdrosti. Mám veľké bolesti. Mám tam len také malé výrastky, celé opuchnuté a na dotyk veľmi bolestivé. Bolí ma aj celá sánka a líco.

Môžu sa trhať aj 2 zuby naraz na tej istej strane (horný a dolný)?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

samozrejme môžu, je to však na zvážení vášho zubného lekára, ktorý zhodnotí celkový stav, postavenie daných zubov a prístup k nim.

Pokiaľ vám silné bolesti, opuch a prípadne sťažené otváranie úst spôsobuje len jeden zub, najlepšie je vytiahnuť ten a nechať oblasť zahojiť. Protiľahlý zub sa potom bude ťahať ľahšie.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská