Platí sa za trhanie mliečneho zuba u 9 ročného ZŤP dieťaťa?

Zodpovedané
10. jún 2020

Dobrý deň,

chcem sa informovať o platbe za trhanie mliečneho zuba u 9 ročného ZŤP dieťaťa.

Je zákrok hradený VŠZP?

Doteraz som za každé vytrhnutie platila.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa jedná o súkromnú zubnú ambulanciu bez zmluvy s vašou zdravotnou poisťovňou, poskytovateľ zdravotnej starostlivosti má svoj cenník a pacient ošetrenie platí v plnej miere - ceny jednotlivých liečebných výkonov závisia od stupňa vybavenia ambulancie, lokality a rôznych ďalších faktorov.

U zubného lekára, ktorý má zmluvu s vašou zdravotnou poisťovňou, sú plne uhrádzané na základe verejného zdravotného poistenia nasledovné zdravotné výkony:

a) Jednoduchá extrakcia resorbovaného zuba, alebo jeho častí bez následnej chirurgickej intervencie. Povrchová slizničná anestéza je súčasťou výkonu.

b) Jednoduchá extrakcia jednokoreňového neresorbovaného dočasného zuba bez následnej chirurgickej intervencie s prípadnou exkochleáciou granulácií, úpravou okraja alveoly a zastavením krvácania.

c) Jednoduchá extrakcia viackoreňového neresorbovaného dočasného zuba bez následnej chirurgickej intervencie s prípadnou exkochleáciou granulácií, úpravou okraja alveoly a zastavením krvácania.

d) Injekčná anestéza - infiltračná alebo zvodová.

Pokiaľ je pri ošetrení vášho dieťaťa potrebná sedácia pri vedomí alebo iný nadštandardný postup ošetrenia, hradíte si ho sami.

Odporúčam sa obrátiť na vášho zubného lekára a zistiť si cenu za výkony dopredu.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská