Stále ma bolia ošetrené odhalené krčky zubov. Ako mi môže zubár pomôcť?

Zodpovedané
11. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Bola som u zubára, lebo ma boleli zuby na dvoch miestach. Vraj mám odhalené krčky. Miesta mi ošetril nejakou pastou.

Bolesť cítim stále a vôbec neustupuje. Musím užívať tabletky na utlmenie bolesti. Používam pastu Sensodine rapid a zuby si umývam správnym spôsobom. Bolesť cítim stále. Aj pri studenom, aj pri teplom.

Ako mi môže zubár ešte pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri poškodení až odstránení skloviny v oblasti krčku, kedy vznikne zárez v tvare písmena V do zuboviny (nazývaný tiež klínový defekt), je najúčinnejším a definitívnym riešením dostavanie defektu bielou fotokompozitnou výplňou.

Na takto "odhalené" krčky sa zvyknú používať aj rôzne laky a potery, ktoré citlivosť na studené znížia, ale po čase sa čistením zubov odstránia a citlivosť sa opäť vráti. Vo vašom prípade je ale zvláštne, že popisujete nie citlivosť, ale silné bolesti vyžadujúce užívanie analgetík a reagujete nielen na studené, ale aj na teplé podnety.

Odporúčam objednať sa čo najskôr k svojmu zubnému lekárovi, aby vás náležite vyšetril, lebo je možné, že vám daný zub odumiera.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská