Výmena amalgámovej výplne za biele

Zodpovedané
3. jan 2019

Dobrý deň,

z estetických dôvodov si chcem vymeniť amalgámovú výplň za bielu. Zub ma nebolí.
Musí mi zubár vymeniť celú výplň, alebo len vrchnú časť a dorobí bielu výplň?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

zubný lekár vám vymení celú výplň. Ak by ponechal časť amalgámu, tmavý materiál by presvital cez fotokompozitný materiál bielej výplne, čo by nebolo estetické. Za predpokladu, že pod starou výplňou nie je kaz, amalgám vám zubný lekár odstráni bez toho, že by vám vŕtal do zubného tkaniva. Nová výplň bude teda rovnakých rozmerov a tvaru ako tá pôvodná.

Nemalo by to byť bolestivé a zrejme nebudete potrebovať ani znecitlivenie (lokálnu anestézu).

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská