Kedy a ako mám informovať zamestnávateľa, že nastupujem po rodičovskej naspäť do práce?

Zodpovedané
11. apr 2022

Dobrý deň,

blíži sa mi termín do nástupu do práce po rodičovskej.

Kedy a ako mám informovať zamestnávateľa, že nastupujem do práce?

Čo ak ma zamestnávateľ nevezme naspäť?

Zrušili moje pracovné miesto v Bratislave.

Načo mám nárok?

Ďakujem

Dobrý deň,

zamestnávateľa je potrebné informovať minimálne mesiac pred návratom. Čím skôr ho budete informovať, tým lepšie je to pre vás aj pre zamestnávateľa. Ak Vaše pracovné miesto zrušili, stále je možné vás zaradiť na iné pracovné miesto v dohodnutom mieste výkonu práce.

Nárok máte na pracovné zaradenie v mieste výkonu práce na pozíciu, ktorú máte uvedenú v pracovnej zmluve. Ak by Vás musel zamestnávateľ prepustiť pre nadbytočnosť, máte nárok na odstupné, ktorého výška závisí od dĺžky pracovného pomeru u zamestnávateľa.

Sandra Balažíková
Head of Human Resources