Má dcéra právo na vyplatenie peňazí?

Zodpovedané
15. júl 2022

Dobrý deň,

moja dcéra pracovala v istej kaviarni počas štátneho sviatku a počas soboty, ale bez podpísanej dohody. Keďže sa jej nepáčil prístup šéfky a rovnako ani mne, nakoľko jej nedala podpísať žiadnu dohodu, tak dcéra povedala, že viacej nepríde.

Má právo, aby jej vyplatili aspoň tie dve zmeny, ktoré odpracovala, aj keď nemá dohodu o brigádnickej práci študenta?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ dcéra nemá podpísanú žiadnu zmluvu, dohodu či akýkoľvek iný pracovnoprávny vzťah so zamestnávateľom, zamestnávateľ nie je povinný mzdu vyplatiť.

Sandra Balažíková
Head of Human Resources