Som osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov a mám ponuku pracovať na dohodu. Je to prípustné?

Zodpovedané
11. apr 2022

Dobrý deň,

som nahlásená ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov z dôvodu častých chorôb detí. Nie je to platené, ale štát za mňa platí odvody.

Je v takom prípade možné vykonávať prácu na dohodu?

Dostala som ponuku práce na doma, ale išlo by len o cca 100 eur mesačne.

Môžem takúto prácu vykonávať, alebo by som sa musela odhlásiť z úradu a platiť si odvody následne ja?

Ďakujem.

Dobrý deň,

na danú otázku vám nemôžem poskytnúť odpoveď z pozície zamestnávateľa. Otázka sa týka dávok vyplácaných úradom práce, a preto Vám odporúčame sa obrátiť na poskytovateľa dávok.

Sandra Balažíková
Head of Human Resources