Aká je výška súdneho poplatku pri znížení výživného?

Zodpovedané
2. aug 2022

Dobrý deň,

s bývalou manželkou som sa rozišiel pre jej neveru. Mali sme malú dcéru, s ktorou som sa stretával. Bolo to síce také všelijaké, robila mi problémy, keď som odmietal plniť jej rôzne požiadavky. Potom sa rozišla s tým priateľom, s ktorým bola neverná a žiadala ma, aby som sa k nej vrátil. Keď som odmietol, prestala so mnou komunikovať a nedovolovala mi s dcérou stretávať sa. Keď som to dal k súdu, robila také scény a vymýšlala, že som dcéru nechcel nechať po súdoch chodiť a ona sa s ňou aj odsťahovala. Už je dospelá a chcem požiadať o zníženie výživného.

Aká je výška súdneho poplatku?

Mám novú rodinu a nízky plat.

Ďakujem

Dobrý deň,

konanie o výživnom je oslobodené od súdneho poplatku, takže v prípade návrhu na zníženie výživného nebudete uhrádzať nič.

Ideálne však je sa s dcérou dohodnúť na znížení výživného a uzavrieť s ňou v tomto zmysle dohodu. Následne túto dohodu doporučujem dať schváliť súdu.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz