Ako prebieha pojednávanie o zrušení náhradnej osobnej starostlivosti?

Zodpovedané
30. apr 2019

Dobrý deň,

chcem zrušiť náhradnú osobnú starostlivosť jedného zo súrodencov, ktorí sú mi zverení. Chcem, aby toto 17 ročné dieťa išlo k biologickej matke. On tam ísť odmieta. Pravé dôvody by som uviesť nechcela.

Aké dôvody by som mohla uviesť?

Budú sa pýtať dieťaťa aj na jeho názor?

Dajú ho k biologickým rodičom i napriek tomu, že tam ísť nechce?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak mi neuvediete pravdu (aj napriek skutočnosti, že toto je anonymná poradňa), tak Vám pomôcť neviem a navádzať Vás na klamstvo tiež nebudem, pretože účastníci súdneho konania sú povinní uviesť pravdu.

17 ročného dieťaťa sa určite budú vypytovať na dôvody a na stanovisko k návrhu.

Pokiaľ ide o poslednú otázku, tak na tú Vám určite neviem odpovedať, keďže nepoznám reálne dôvody ani si neviem predstaviť, aké dôvody by ste mohli uviesť na to, aby ste uspeli proti 17 ročnému a prípadne biologickým rodičom.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu