Do akého času sa môže biologický otec zapísať do rodného listu?

Zodpovedané
14. sep 2019

Dobrý deň,

zaujímalo by ma, či existuje lehota do akého času sa môže biologický otec zapísať do rodného listu.

U náš to je už 6 rokov totálneho nezáujmu z otcovej strany. Žiadna finančná podpora a ani komunikácia.

Má otec právo vstúpiť dieťaťu hocikedy do života?

V prípade, že dám do rodného listu zapísať manžela, ktorý moje dieťa vychováva od jeho dvoch rokov a mám s ním ďalšie dieťa, môže sa biologický otec neskôr ozvať a anulovať rodný list?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na určenie otcovstva nie je zákonom určená lehota.

Ak súhlasne vyhlásite otcovstvo s mužom, ktorý nie je biologickým otcom dieťaťa, vznikne právna domnienka, proti ktorej sa biologický otec môže brániť iba žalobou o neplatnosť takéhoto vyhlásenia.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu