Je možné vyplatenie z nehnuteľnosti v prípade, že nie je papierovo nič zdokladované?

Zodpovedané
21. jún 2022

Dobrý deň,

viac ako 13 rokov bývame so svokrovcami. Môj manžel to tu prerobil, obnovil fasádu a dal zrekonštruovať celé horné jadro, schody, kúpeľňu.

Nemáme nič zdokladované. Dom nie je písaný na neho, aj keď mu to sľubujú už vyše roka.

Keby sme to, čo sme do domu dali, aj keď to nie je zdokladované mohli právnou cestou dostať späť?

Plánujeme sa odsťahovať z rodinných dôvodov.

Ďakujem

Dobry deň,

nakoľko v dome nemáte vlastnické právo, môže sa jednať o bezdôvodné obohatenie zo strany Vašich svokrovcov.

Výšku bezdôvodného obohatenia však budete musieť preukázať, čo môže byť problém, nakoľko nemáte doklady ohľadne rekonštrukcie.
V prípade súdneho sporu prichádza do úvahy napr. znalecký posudok, ktorý by hodnotu rekonštrukcie mohol zhodnotiť a vyčísliť.

V prípade záujmu o právne poradenstvo alebo právne zastúpenie ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz