Je obec povinná dotiahnuť vodovod k domom, ku ktorým vydáva stavebné povolenia?

Zodpovedané
19. máj 2019

Dobrý večer,

v našej obci je vodovod a potrebujeme ho dotiahnuť k domom, ku ktorým obec vydala stavebné povolenie. Jedná sa o novú štvrť (cca 30 domov).

Ako máme postupovať?

Je potrebné zaslať na obecný úrad petíciu alebo žiadosť podpísanú obyvateľmi z tejto štvrte?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je to povinnosť obce. To je o financiách, ktoré obec má k dispozícii.

Skôr developer mal myslieť na to, že pri tvorbe novej štvrte mal túto vodovodnú sieť vytvoriť alebo tí, ktorí žiadajú o vydanie stavebného povolenia.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu