Má stavebný úrad dôvod nevydať mi stavebné povolenie na prístavbu?

Zodpovedané
18. okt 2023

Dobrý deň,

prosím o radu pri probléme so susedom. Mám dom, ktorý je postavený 2 m od jeho plotu. Pristavili sme tam schodisko vo výmere 6 m2, tak teraz je to schodisko od jeho plotu 1 m.

Na stavebný úrad sme dali ohlášku. Stavebný úrad to povolil a teraz dal sused sťažnosť na stavebný úrad, že sme to postavili na čierno. Na základe jeho sťažnosti nám blokuje stavebné povolenie na prístavbu na existujúcej terase cca 20 m2 (chcem pristaviť kuchyňu) - na základe projektovej dokumentácie a 2 m od jeho plotu.

Má stavebný úrad dôvod nevydať mi stavebné povolenie na prístavbu?

Stavebný úrad máme v obci.

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím, že by stavebné povolenie na prístavbu mohlo byť blokované dodatočnou ohláškou (keďže ide o dve samostatné veci, aj keď sa týkajú jednej stavby).

Odporúčala by som Vám vyslovene sa spýtať na stavebnom úrade, prečo sa tá vec nehýbe.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk