Môžme ťahať kábel ponad pozemky, na ktorých je exekúcia?

Zodpovedané
19. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nášho problému. Chceme ťahať elektrický kábel ponad pozemky majiteľov, na ktorých je exekúcia.

Musia súhlasiť, aby ponad ich pozemok sa ťahal kábel?

Jeden kábel sa už cez ich pozemok ťahá. Na katastri neevidujú, že je tam vecné bremeno.

Ako by sme mohli získať ich súhlas?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

za čias komunizmu by ste možno boli úspešní, keďže komunisti vlastnícke právo absolútne nerešpektovali.

No to isté by sa potom mohlo stať aj Vám, ale keďže v tomto právno-politicko-ekonomickom systéme sa vlastnícke právo rešpektuje, tak bez súhlasu vlastníkov si musíte nájsť inú variantu.

A je to len a výlučne Váš problém, že bude nákladnejší.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu