Na koho sa obrátiť, keď bývalý manžel nedodržiava termín platenia výživného?

Zodpovedané
9. nov 2022

Dobrý deň,

mám súdom stanovené, že bývalý manžel má platiť na syna vždy k 15. dňu v mesiaci k rukám matky. Stále sa však musím rozčuľovať a riešiť na konci mesiaca, kedy dieťaťu vôbec tie peniaze pošle.

Dá sa nejako ošetriť, aby dodržiaval dátum vyplácania výživného?

Ďakujem

Dobrý deň,

bývalému manželovi môžete pohroziť exekútorom alebo trestným oznámením (avšak toto len za splnenia podmienok), nakoľko výživné sa má podľa zákona hradiť riadne a včas.

V prípade, že bude meškať s výživným čo i len 1 deň, môžete sa obrátiť na exekútora, ktorý za Vás podá exekučný návrh a následne mu bude výživné strhávať z výplaty alebo z účtu aj s poplatkami za exekúciu.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz