Otec dieťaťa platí výživné koncom mesiaca. Dá sa riešiť, aby výživné posielal v dátume určenom súdom?

Zodpovedané
5. máj 2023

Dobrý deň,

mám súdom určené, že bývalý druh mi má platiť vždy k 15. dňu k rukám matky. Mesiac čo mesiac sa musím ozývať, kde má syn výživné. Raz platí 23. deň, inokedy 31. deň v mesiaci.

Chápem, že keď má človek výplatu neskoro, tak samozrejme musím čakať. On má výplatu na začiatku mesiaca, čiže nerozumiem. V podstate nie je ani schopný mi napísať, že bude meškať s výživným a nemala by som problém.

Dá sa to nejako riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

povinnosťou bývalého druha je, že má platiť výživné riadne a včas.

Ak výživné do dátumu určeného súdom nezaplatí, má sa za to, že je v omeškaní a môžete podať exekučný návrh v ktorom budete žiadať, aby bežné výživné každý mesiac strhával exekútor, napr. z jeho platu, účtu, atď...

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz