Načo všetko mám nárok z bytu, ktorý vlastnil partner pred uzavretím manželstva?

Zodpovedané
16. mar 2022

Dobrý deň,

partner nadobudol byt pred manželstvom. Všetko vo vnútri sme nadobudli spolu, platila sa jeho hypotéka, jeho úvery. Tež sme si kúpili všeličo zo spoločných peňazí. Veľa dlžôb som mu poplatila z mojich úspor. Ja od roku 2018 do súčasnosti poberám rodičovský. Od augusta 2021 máme zrušené BSM. Od januára 2022 som od neho odišla aj s deťmi.

Mám na niečo nárok?

Ďakujem

Dobrý deň,

máte nárok na polovičku splátok, ktoré ste hradila na jeho hypotéku a úvery, nakoľko tieto splátky boli hradené zo spoločného majetku počas manželstva.

Čo sa týka spoločných vecí, ktoré ste nadobudli počas manželstva. Aj tieto patria do spoločného majetku a máte na ne nárok.

V prípade potreby a záujmu ma kontaktujte pre bližšie informácie.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz