Odchod s dieťaťom nebol podľa súdu v záujme maloletého. Aký je Váš názor?

Zodpovedané
1. dec 2019

Dobrý deň,

bez avíza som odišla od muža a vzala som aj 5 ročného syna. Išla som s ním k mojim rodičom, ktorí žijú od nás 150 km.

S mužom som zažívala vecné hádky, agresivitu a 3x bitku. Odhlásila som syna zo škôlky a prihlásila som ho tu v prechodnom pobyte.

V pondelok sme mali rozvod, ktorý bol odročený na neurčito. Sudca rozhodol, že dočasne mne zveruje syna a výživné 200 eur. Len vážne sa vyjadroval, že ja som vytrhla dieťa z kolektívu, z detskej izby. Muž chce osobnú alebo striedavú starostlivosť. Poprel fyzický atak a aj agresivitu.

Na syna nebol zlý. Súd sa vyjadril, že môj odchod nebol v záujme maloletého. A prizval znalca. Upravil styk do jarných prázdnin. Bojím sa, že mi to poškodí. Neriešili nezdravé prostredie, ale môj únos.

Ako to vidíte vy?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pán sudca alebo pani sudkyňa nech nehovorí predčasné "súdy", pretože môže byť zaujatý(á). Takéto závery nech nechá povedať znalca.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu