Zvýši súd výživné, keď je sestra v poslednom ročníku na vysokej škole a býva v súkromnom byte?

Zodpovedané
12. sep 2023

Dobrý deň,

moji rodičia platia výživné na mladšiu sestru, ktorá študuje posledný rok na VŠ. Tento mesiac majú poslať už klasickú sumu. Doteraz platili bežné výživné + zameškané. Sestra chce, aby posielali stále sumu 200 eur namiesto 160 eur.

Sestra odišla z internátu a prenajala si byt. Tým sa jej zvýšili náklady na život. Má dve práce asi na dohodu. Moji rodičia budú posielať normálne 160 eur ako majú určené súdom, avšak sestra to neakceptuje a chce podať návrh na ďalšie zvýšenie výživného.

Môže to súd akceptovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

to, či to bude súd akceptovať závisí od konkrétnych okolností. Neuvádzate, kedy bolo naposledy výživné určené, či sa zmenili pomery na strane Vašich rodičov alebo Vašej sestry. To, že Vaša sestra býva v súkromnom byte ešte nič neznamená hlavne za situácie, že má dve práce.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz